V Debři pokračuje rekonstrukce mostu a s ní spojená uzavírka

V příměstské části Debř pokračuje rekonstrukce mostu přes Jizeru, která začala letos v srpnu. Původně radnice plánovala začít opravu podstatně dřív, vše ale zdržely problémy s výběrovým řízením. Kvůli tomuto zdržení lze předpokládat, že stavba nebude ukončena v letošním roce. S dokončovacími pracemi se bude pokračovat na jaře, až to dovolí klimatické podmínky. Na průběh stavby, kvůli které je také most uzavřen pro dopravu, se přijeli podívat v úterý i náměstek primátora Jiří Bouška a radní Miloslav Neuman.

image

Nyní se v rámci rekonstrukce provádí sanace povrchu komunikace. Pryč je již původní asfalt, opravovat se bude okolí zábradlí. Zespoda mostu se chystají sanační práce konstrukce. Nejpodstatnější však je, že se opravují všechny čtyři dilatační spáry na mostě. Ještě letos proběhne sanace proti vodě. V průběhu rekonstrukce se skutečně zjistilo i korozní poškození železobetonové konstrukce.
Do zimy budou provedeny izolace tak, aby mohla být nanesena základní vrstva asfaltu a tedy mohl být most průjezdný. Na jaře se bude pracovat na opravách mostních oblouků – most pak bude opět  po dobu 3 až 4 týdnů pro auta a autobusy neprůjezdný. Pro pěší bude nadále průchozí.