Stropní ventilátory jsou tiché a šetří energii

S ventilátorem na stropě jste se možná již setkali v oblíbené restauraci, v kavárně či ve fitness centru. Jedná se však o zařízení, které lze dnes instalovat opravdu kdekoliv – v domácím i ve firemním prostředí. Jaké mají stropní ventilátory výhody? A proč se do nich vyplatí investovat?

 

Stropní ventilátory jako alternativa ke klimatizaci

 

Pokud nemáte kam umístit klimatizaci nebo ji zatím nechcete kupovat, vyplatí se vám zvolit alespoň stropní ventilátor, který využijete v průběhu celého roku. Stejně jako stojanové či sloupové ventilátory jsou ty stropní velmi oblíbené. Na rozdíl od nich ale nezabírají zbytečně místo na podlaze nebo na vašem stole, ale nainstalují se přímo na strop, kde se mohou navíc zajímavě zkombinovat i se stropním svítidlem.

 

Zároveň jsou i designovou záležitostí a celé místnosti dodají unikátní vzhled. Díky stropnímu ventilátoru můžete během zimních měsíců snížit náklady na vytápění až o 30 %. Ať už využíváte podlahové vytápění nebo klasické deskové radiátory, ventilátor vám efektivně pomůže rozšířit teplý vzduch po místnosti. Naopak během letních měsíců stropní ventilátory mohou foukat vzduch od stropu směrem dolů a tím ochladit místnost až o 4 °C.

 

Jak vybrat stropní ventilátor

 

Bohatou nabídku kvalitních stropních ventilátorů si pro své zákazníky připravil internetový obchod ventilatory-shop.cz, kde můžete vybírat z několika tradičních i designových modelů. Stropní ventilátory mají v sobě integrované světlo a jsou proto ideální na umístění do středu místnosti, kde spolehlivě víří vzduch podle vašich představ.

 

Stropní ventilátory nabízejí několik stupňů rychlosti. Jsou dostupné v tmavém i ve světlém provedení a v několika velikostech. Obecně platí, že čím větší ventilátor vyberete, tím do větší místnosti ho budete moci použít. Propracovanější modely ventilátorů jsou vybavené dálkovým ovládáním. Jejich montáž pohodlně zvládnete i vy sami.