Šance FK Mladá Boleslav v tomto ročníku e-pojištění ligy

Jak to vypadá s šancemi na dobré umístění týmu FK Mladá Boleslav v lize? Před sezonou si klub dal cíle umístit se v horní části tabulky. 

Mladá Boleslav před začátkem nového ročníku získala šest nových hráčů a teď v září dva další hráče včetně záložníka Sparty Praha Marka Matějovského. Dá se říct, že vedení chce zakládat hlavně na záloze, protože z 8 nově příchozích hráčů jsou právě 4  záložníci. 

Minulý ročník tým Boleslavi zakončil krásným čtvrtým místem, na třetí Slovan Liberec ztratil pouze jeden bod. Navíc Boleslav vyhrála také Český pohár Mol Cup, kdy ve finále zdolala Jablonec 2:0 zásluhou Chramosty a Ščuka.

Zmiňovaný Jan Chramosta je v této sezoně považován za velkou oporu týmu, jsou do něj vkládány veliké naděje. Naděje zatím vychází na jedničku, protože talentovaný útočník vede tabulku střelců a po devíti kolech má na kontě 6 vstřelených gólů. Také celý tým zatím funguje nad očekávání, protože vede celou tabulku s ziskem 22 bodů a fanoušci jsou určitě velice nadšení. V posledním zápase tým zdolal Duklu Praha s malým rozdílem, 1:0. Boleslavský trenér Leoš Kalvoda se k zápasu vyjádřil tak, že jeho mužstvo mělo štěstí, jinak by tři body nezískalo.

Do konce celého ročníku je ještě dlouhá doba, ale my věříme, že nás Boleslav nezklame a umístí se na prvních třech místech, protože šance jsou obrovské. Zatím se moc nedaří favoritům, jako je například Sparta, ale překvapivý začátek sezony má tým Zlína, který drží druhé místo se ztrátou jednoho bodu. Takže liga bude mít zřejmě ještě zajímavý průběh.