Příští týden startuje Dětská nota 2016

Již v pondělí 7. listopadu odstartuje 43. ročník autorské soutěže Dětská nota, kterou pořádá tradičně občanské sdružení Paprsek. Tématem letošního ročníku je Podzimní olympiáda.

Po celý týden jsou pro školy a školky v sále L&K FORUM ŠKODA Muzeum Mladá Boleslav připraveny koncerty, na své si přijde i ve čtvrtek odpoledne veřejnost. V současnosti jsou na tento koncert v prodeji lístky v Infocentru v Železné ulici.

Ve čtvrtek 10. listopadu se také od 10.30 hodin koná finálový koncert za účasti odborné poroty (po vyhlášení se koná tisková konference s porotou, organizátory, finalisty a především výherci v sále ŠKODA Muzea H I). V té letos opět zasednou odborníci a známé osobnosti kulturního života: Michal Horáček, Zora Jandová, J. Š. Svěrák, náměstek primátora Daniel Marek a zástupce Škoda Auto Muzea.

Akce se koná tradičně za podpory města Mladá Boleslav a společnosti ŠKODA AUTO. Akci také podpořil Český rozhlas, který je zároveň spoluvyhlašovatelem soutěže.

Celých pět dní se bude nejen dětskému publiku představovat deset nových dětských písní, které postoupily do finále z přihlášených 60 skladeb.  Všechny písně tradičně připravuje

mladoboleslavský dětský pěvecký sbor Paprsek pod vedením sbormistryně paní Markéty Amerighi a za doprovodu kapely Paprsek Friends. To vše pod dohledem duchovního otce Dětské noty a zakladatele sboru Milana Klipce. Zároveň bude opět vydáno nové CD a zpěvník se všemi finálovými písněmi. Na podiu se již tradičně vystřídá cca 70 dětí ve věku od 6 do 16 let.