Pergoly slouží k stínění teras i ochraně zimních zahrad

Mnozí z nás znají pergoly pouze ve formě přístřešků na zahradě nebo veřejném prostranství, pod nímž se mohou lidé pohodlně ukrýt před prudkým slunečním žárem nebo deštěm. Ovšem dají se pořídit i pergoly, jejichž montáž na střechu zimní zahrady krásně ochrání květiny i osoby ukryté mezi skleněnými tabulkami. Bez tohoto stínění by se pobyt v zimní zahradě mohl stát doslova pekelnou výhní.

Montáž pergoly na střechu zimní zahrady

Rozhodnete-li se k praktickému kroku, jímž je montáž stínění na střechu zimní zahrady, můžete si vybrat z více typologií. Společnost Profiflex na svých stránkách avizuje druhy zasouvacích pergol na zimní zahrady, u nichž je zohledněno zkosení střechy. Jednoduché rovné střechy jsou pro montáž pergoly bez konstrukce ideální. Ani majitelé zimní zahrady s několikerým zkosením střechy si nemusejí zoufat. Existují varianty pergol určené pro atypické střechy. Pokud nebudete pergolu využívat, můžete ji pohodlně zasunout do ochranné kazety.

Pergoly s nosnou konstrukcí se využívají buď jako samostatně stojící stínící prvky, nebo se připevňují ke stěnám či nosným sloupkům zabudovaným do země i podlahy. Nejčastěji se konstrukce pergol zhotovují z hliníku, variantou může být typ kombinující kov se dřevem. Díky stránkám profiflex.cz se zájemci o pergolu můžou rozhodnout pro výrobek dle rozměrů, systému motorického či ručního ovládání, stejně jako pro typ konstrukce. Místa nábalu textilie je chráněno buď krycí stříškou, nebo kazetou. Pokud si zákazník bude přát provést odbornou montáž s pomocí firemních zaměstnanců, může využít kontaktního formuláře. Uvedením adresy bydliště je usnadněno i zaměření pro nákup konkrétního výrobku s rozměry a konstrukcí, jež budou pro dané místo nejvýhodnější.