Odškodnění pracovního úrazu začněte řešit včas

Odškodnění pracovního úrazu byste měli požadovat vždy, když si něco způsobíte na pracovišti. Zaměstnavatel platí zákonné pojištění pro případ odpovědnosti za škodu a odpovídá tedy za újmu, která vám může v práci vzniknout. I tak je ale potenciální odškodnění pracovního úrazu zdrojem častých problémů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Podívejte, jak celou situaci řešit.

 

Nedohadujte se kvůli odškodnění pracovního úrazu

 

Pokud přijde řeč na odškodnění pracovního úrazu, tak jste pravděpodobně v právu, bez ohledu na to, co vám zaměstnavatel tvrdí. Zaměstnavatelé se často snaží zpochybnit nárok zaměstnanců na náhradu škody, protože poukazují na to, že si úraz způsobili sami nebo ho zavinili alespoň částečně. Rovněž jsou běžné dohady o výši odškodnění. Abyste těmto konfliktům se svým zaměstnavatelem předešli, doporučujeme vám se obrátit na Spolek na ochranu práv poškozených, který vám pomůže získat odškodné, na nějž máte dle zákoníku práce nárok.

 

Jak funguje Spolek na ochranu práv poškozených

 

Ve Spolku vás seznámí s možnostmi finančního odškodnění pracovního úrazu. Každý případ zde řeší chápavě a individuálně. Vy sami si nemusíte shánět žádné znalecké posudky nebo chodit k pojišťovně či soudu. Veškeré potřebné dokumenty zde pro vás zajistí a také se zde postarají o vaše zastoupení v případě získávání finančního náhrady u pojišťovny nebo při řešení celé věci před soudem.

 

Pro získání odškodnění pracovního úrazu je pro vás tak spolek nápomocným článkem, jelikož pomůže i při úhradě nákladů na léčbu (pokud si to sami nemůžete dovolit) nebo vám pomůže zajistit potřebné zdravotní pomůcky a náhrady. Už tedy nemusíte mít strach, že žádost o odškodnění pracovního úrazu pro vás bude jen pouhou ztrátou času. Pokud se vydáte touto cestou, přesvědčíte se, že s pomocí odborníků můžete celou situaci rychle a zdárně vyřešit.

1 Comment

  • Rád bych ostatním sdělila zkušenost s tímto spolkem. Loni v prosinci jsem měla pracovní uraz, po kterém jsem zústala cca 1 měsíc v pracovní neschopnosti, po návratu do práce jsem dostala vípověd. Zaměstnavatel mi odmítal uznat úraz jako pracovní, též lékař a pojištovna se stavěla ke mně zády.
    Díky tomuto spolku se nám společně podařilo získat odškodnění ve výši téměř 135.000 korun a nárok na částečný invalidní duchod, nevým co bych si počala, manžel mi předloni umřel. Ještě jednou děkuji za pomoc, ráda přispěju dobrovolně finanční dar spolku, zastupování a další jejich pomoc mě nic nestála. Děkuji!

Comments are closed.