Kam na výlet na Mladoboleslavsku?

Ať už prší nebo je hezky, je dobré si čas od času dát pauzu a vyrazit někam na výlet. Ve chvíli, kdy už jsme se rozhodli, ale nastává docela známá situace pro většinu z nás. Kam pojedeme? A tak jsem se rozhodl sepsat několik tipů na výlety, především pro rodiny s dětmi v našem regionu.

Jako pomocníka jsem použil portál VenKaždýDen. A zde jsou tři vybrané tipy na výlet nebo místo, kde si užijeme zábavu a nebo odpočinem od všedních starostí.

1. tip Park Štěpánka v Mladé Boleslavi

Rozlohou velký lesopark, který se v teplém počasí hodí jak na procházky, tak třeba i na piknik na louce. Ale i teď když už je chladněji, tak se taková procházka, pokud se samozřejmě dobře oblečeme vyplatí a pohladí naše vystresované a technologiemi atakované duše. Stačí se procházet, dívat se do korun stromů, poslouchat šustění listů a hned nám bude lépe. V parku také najdete různé prolézačky, pískoviště a samozřejmě lavičky podél cest.

Vstup zdarma

Otevřeno: pořád

Průměrná doba návštěvy 1,5 hodiny

2. tip Jungle pro děti v Benátkách nad Jizerou

Dětská herna, která skýtá řadu zábavných atrakcí pro děti spíše předškolního věku. Součástí herny je pěkná výzdoba a kavárna, kde si rodiče s dětmi mohou pochutnat i na různých dobrotách. Konkrétně je zde bazén s míčky, trampolína, skluzavky a prolézačky. Vaše děti se zde určitě nudit nebudou.

Vstup: 58 Kč/hod. Pouze dítě.
Otevřeno:
PO – PÁ: 9:00 – 19:00
SO – NE: 14:00 – 19:00
Průměrná doba návštěvy 2 hodiny

3. tip MiniZOO v Mladé Boleslavi

V Jaselské ulici nalezneme MiniZOO a botanickou zahradu. Podívat se zde můžete na různá domácí zvířata, ale i hady, krokodýli, želvy, a dalších asi 50 druhů zvířat. Je možné i nakrmit ovečky nebo králíčky. V areálu je také příjemná kavárna a malý dětský koutek. Dát si zde můžete lázeňské oplatky, párek v rohlíku nebo téplé nápoje.

Vstup: 20 Kč dospělí
Otevřeno:

PO – ČT: 9:00 až 18:00
PA: 9:00 až 12:00
SO a NE: 13:00 až 18:00

Průměrná doba návštěvy 1,5 hodiny

Pokud máte nějaké jiné tipy, nebo zkušenosti klidně se o ně podělte v komentářích pod tímto článkem.