Jak vyzrát na stres cvičením?

V dnešní době kolem nás proudí mnoho negativních vlivů, ale je jen na nás zda se jim podmaníme. Stresory, které na nás působí ať už v práci, ve škole nebo při běžných situacích nám řeknou jednoho dne dost.

Sportujte!

   Pokud je psychická zátěž dlouhodobější, zvyšuje se hladina stresového hormonu – Kortizolu, kterým se tělo proti stresovým vlivům brání. Zvýšená tvorba hormonu má zejména negativní vliv na naše srdce. Stres také napomáhá k rozkladu svalové bílkoviny, která je potom použita jako zdroj energie. Je důležité, aby váš jídelníček obsahoval dostatečnou dávku vitamínů a látek potřebných pro vykonávání svalové práce, proto zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, ryby, kuřecí maso a normální mouku nahraďte například moukou celozrnou.

Sebevědomí vzhůru!

   S pravidelným sportem přicházejí i výsledky. Zvyšuje se vaše vitalita a vaše svaly nabírají na síle a pružnosti. Budete se cítit lépe a lépe a i když přiběhnete v propoceném tričku domů, vaše tělo se pomalu začne přizpůsobovat a vy si budete připadat silnější a silnější. Přestaňte hledat na všem jen to negativní a rozčilovat se kvůli hloupostem a začněte s tím bojovat právě teď. Sport vám napomůže zlepšit vaší psychiku a cítit se opět harmonicky,

Chutě na sladké

   Znáte tu situaci, kdy přijdete po celém dni domu nebo se zrovna nepohodnete se svou drahou polovičkou a nejraději byste snědli celou čokoládu na posezení a potom si vyčítáte kalorie navíc? Při stresových situacích se totiž může redukce váhy zcela zastavit a při nočním mlsání dokonce i zvýšit. V tomto případě sáhněte v obchodě raději po kousku ovoce, které vám na místo od čokolády dodá zdravé množství sacharidů a energie po celý den.

 

   V dnešní době plné hektických situacích je někdy těžké nepodmanit se stresovým situací. Přesto ho můžeme korigovat a usměrňovat dostatečným odpočinkem, cvičením a správnou pestrou stravoubez zbytečných kalorií navíc.