Faktoring je cestou k úhradě nezaplacených pohledávek

Máte pohledávky, které potřebujete mít rychle uhrazené? Nechcete čekat, kdy a jestli vůbec vám vaši odběratelé zaplatí? Pokud využíváte peníze z pohledávek na úhradu svých závazků, nemusíte čekat až do posledního termínu a zbytečně se stresovat vzniklou situací, využijte faktoring krátkodobých pohledávek, který vám zajistí chybějící finanční zdroje rychle a spolehlivě.

 

Jak probíhá faktoring

 

Pokud teď o faktoringu čtete poprvé, určitě vás zajímá, jak celý proces probíhá. Nejprve kontaktujete banku či speciální společnost, která se na faktoring zaměřuje. Nabídnete jí své pohledávky a ihned za ně obdržíte zálohu ve výši až 90 %. Výše poskytnuté zálohy může být nižší, záleží na vaší bonitě a také na bonitě vašich odběratelů. Tyto peníze pak využijete libovolně. Váš odběratel částku zaplatí klidně až ke dni splatnosti novému věřiteli. Jinak se pro něj nic nemění.

 

Faktoring je velmi užitečný a hojně využívaný nástroj v českých podnicích i na mezinárodním poli. Samozřejmě má svou cenu, často se vám ale vyplatí, protože zrychlí cash flow a zlepší vaše postavení na trhu, pokud musíte hradit některé neodkladné provozní náklady nebo když máte sami závazky, co nepočkají.

 

Objednejte si službu u profesionálů

 

Faktoring v Čechách nabízejí banky i soukromé subjekty. Jedním z nich je také společnost Arfin, která má v oblasti faktoringu i v dalších spřízněných oborech bohaté zkušenosti a je schopná vám i vašim dlužníkům nabídnout velmi výhodné podmínky. Postará se o kompletní správu vašich pohledávek a vy pak už nemusíte nic řešit. Navštivte její webové stránky factoring.eu, kde naleznete bližší informace o celé nabídce služeb.

Předejdete riziku neuhrazení svých pohledávek, získáte nástroj k rychlému financování podnikání a navíc nebudete muset řešit administrativní záležitosti kolem svých faktur. V mnoha případech je tedy faktoring opravdu efektivním a výhodným řešením.